петак, 1. мај 2009.

RUKOMETNA UTAKMICA ŠVEDSKA-CRNA GORA ODRŽANA U NIKŠIĆU

Srijeda, 18 Mart 2009

cg-svedska06

Najbolji crnogorski rukometaši nijesu uspjeli da naprave podvig, da savladaju jednu na najjačih svjetskih selekcija i tako naprave krupan korak ka plasmanu na Evropsko prvenstvo, koje se iduće godine održava u Austriji - u sjajnoj ambijentu krcate dvorane SC „Nikšić", izabranici Ranka Popovića poraženi su večeras od Švedske sa 33:29, u meču 5. kola grupe 1 kvalifikacija za EP. To je bio drugi poraz za „crvene" iz četiri meča, dok Švedska nije izgubila ni bod iz četiri utakmice.

Ola Lingren, selektor Švedske: Veoma smo srećni zbog ove pobjede. Znali smo da će utakmica u Nikšiću biti veoma teška. Veoma poštujemo crnogorsku reprezentaciju i znali smo da neće biti lako igrati protiv njih na gostujućem terenu. Nijesmo počeli meč kako smo se nadali, Crna Gora je igrala veoma dobro na početku, ali smo poslije 10-12 minuta konačno ušli u meč. Našli smo prave pozicije u odbrani i napadu, i od tog trenutka smo počeli da igramo veoma dobro, imajući sigurno vođtvo zahvaljujući kojem smo kontrolisali utakmicu. Crna Gora je, međutim, u finišu napravila seriju od 5:0, u finišu je zbog toga bilo i nervoze u našoj igri. Ali, uspjeli smo da pobijedimo, i to je i najvažnije. Hvala cg-svedska07crnogorskoj reprezentaciji na fer utakmici i pohvale za sjajnu publiku u dvorani.

Dalibor Doder, srednji bek Švedske: Znali smo da će utakmica biti teška. Mi nismo dobro počeli meč, ali smo poslije 15-tak minuta počeli da igramo bolje u odbrani, čime smo umarali domaće igrače. Sredinom drugog poluvremena smo meč praktično bili riješili u svoju korist, ali je Crna Gora u finišu priprijetila. Ipak, naša pobjeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Crna Gora - Švedska 29:33 (14:19)

Nikšić - Dvorana: SC „Nikšić". Sudije: Buj i Pišon (Francuska). Gledalaca: 3.500. Sedmerci: Crna Gora 2 (2), Švedska 2 (2). Isključenja: Crna Gora 6, Švedska 4 minuta
Crna Gora: Stojanović (devet odbrana), Kosanović (tri odbrane), Rakčević 3, Pejović 1, Svitlica, Milašević, Melić 1, Ž.Marković 8 (1), Osmajić 3, Mrvaljević 5, Roganović 2, I.Marković 1, Rudović 2, Kapisoda 3 (1).
Švedska: Palicka, Butler (16 odbrana), Gustafson 1, Lundstrom, Anderson 6, Lenartson 3, Doder 6, Arhenius 3, Larholm 8, Karlen 2, Karlson, Falgren, Petersen 4 (2), Ekdal.